Felsefemiz

Özlü Sözler, Nükteler, Vecizeler, Atasözleri, Aforizmalar, Özdeyişler, Veciz Sözler, Fiyasko Sözler, Gaflar, Ünlülerin Son Sözleri, Yazarlar, Şairler, Bilimadamları, Devlet Adamları, Siyasetçiler, Askerler, Filozoflar, Ünlüler vb. pek çok konu başlığında ‘Kütüphaneler Dolusu Bilgi’ye ulaşabileceğiniz bu sitede, konulara yer verilirken ‘Kategorilerde Etiketleme Yöntemi’ kullanılmıştır.

Her söz, o sözün söyleyeni ve hangi konulara ışık tutuyorsa o konu başlıklarına ait kelimeler ile kategorilenmiştir. Dolayısıyla ilgili kategoriye tıklayarak açılan o ‘Söz Kategori Sayfası’nda, sözkonusu konu başlığı hakkında söz söylemiş tüm kişilere ve o ‘Kişi Kategori Sayfası’nda da, sözkonusu kişinin söylediği tüm önemli sözlere ulaşılabilir.

Sitede ister şahıs, ister konu bazlı arama yapılabilir.

Bu site bilginin paylaşımı felsefesiyle hazırlanmıştır.

Dokümanların temini noktasında kitaplar, internet siteleri ve bunlara benzer çeşitli birçok kaynaktan faydalanılmıştır.

Bazı söylenen sözler tarihe mal olduğu için söylenen sözlerle, bu sözleri söyleyenler çeşitli kaynaklarda değişiklik arz etmektedir. Bu sebepten dolayı aynı söze, farklı kişiler tarafından söylenmiş olarak rastlanabilir yada bir sözün altında sözün söyleyeni olarak başka bir kişinin ismi yazabilir. Herhangi bir söz, yararlanılan kaynaklarda söylememiş olan birine atfedilmiş olabilir. Bir söz veya söz sahibi mükerrer yazılmış olabilir. Sözlerin yazımı veya kişi adlarında imla hatalarından kaynaklanan yanlışlıklar olabilir.

Bu ve benzer konularda yada site ile ilgili her türlü görüşlerinizi lütfen bize yazın.