Türk asillerin asilidir. Yapma olmayan, gösterişi bulunmayan bu pek yüksek soyluluk ona, tabiatın hediyesidir. Sadelik içinde balagatı, zarif bir durgunluk içinde duygulu bir hayatiyeti ve parıltılı bir hayat içinde kibar bir hakikat hissettiren tek varlık Türklerdir. Şark hülya ve efsaneler alemidir. Türk, o rengarenk alemin gözüdür, dilidir, ışığıdır ve yaşayan gerçeğidir.
Pierre Loti (Louis Marie Julien Viaud)
0
4 sene 0 Cevaplar 426 görüntüleme 0

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur, kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler.

Napolyon (Napoleon Bonaparte)
0
4 sene 0 Cevaplar 498 görüntüleme 0

Türkler uğrayabileceği bütün aldatmacalara uğradı. Son ocaktayız. Artık her Türk tüttürülmesi gereken son ocakta bulunduğu bilincine ermelidir.
İsmet Özel
0
4 sene 0 Cevaplar 374 görüntüleme 0

Haydi beni bir daha tutuklayın İngilizler! Ama görüldü ki tutuklama ve öldürmeyle iş bitmiyor! İşte Türkler, kendi cenaze merasimi için hazırlanan tabutlarını, sahiplerinin başlarına geçirdiler!

Gandhi (Mahatma, Mohandas Karamçand Gandi)
0
4 sene 0 Cevaplar 438 görüntüleme 0

Türkler inciye benzer; incinin deniz dibinde kıymeti yoktur. Dünyaya çıkınca kıymetlenir. Türkler de öyle!
Herbert George Wells
0
4 sene 0 Cevaplar 361 görüntüleme 0