Hiç kimse işsiz değil, fakat hiç kimse çalışmıyor. Hiç kimse çalışmıyor, fakat herkese ücret ödeniyor. Herkese ücret ödeniyor, fakat satın alacak bir şey yok. Satın alacak hiçbir şey yok, fakat herkes ihtiyacını karşılıyor. Herkes ihtiyacını karşılıyor, fakat herkes şikayet ediyor. Herkes şikayet ediyor, fakat ne zaman oy kullanma zamanı gelse herkes evet diyor.

Rus Atasözü
0
3 sene 0 Cevaplar 364 görüntüleme 0

Politikada çoğunluk kuralının haklılaştırılması onun ahlaki açıdan doğru olduğunu göstermez.

Walter Lippmann
0
3 sene 0 Cevaplar 320 görüntüleme 0

Mustafa Kemal’i Bolşeviklerden koparmak için ona tavizler vermekten çekinmeyelim. Sulh yapalım, böylece büyük oyun zamanındaki  eski İngiliz politikasına geri dönmüş oluruz. Tek çıkar yol budur!

Winston Churchill
0
3 sene 0 Cevaplar 319 görüntüleme 0

Delikanlı, parlamento üyesi olmak istediğini anlıyorum.

Öğrenmen gereken ilk ders; ben bebek ölümlerinin oranları hakkında istatistiksel bir rapor istediğimde, benim bütün istediğim, benim başbakanlığım döneminde ölen bebeklerin sayısının başka herhangi birinin başbakanlığı dönemindekilerden daha az olduğunun kanıtıdır.

Politik istatistik budur.

Winston Churchill
0
, 3 sene 0 Cevaplar 310 görüntüleme 0

Açıklık politikayı temizleyecek unsurlardan birisidir. Hiçbir şey açıklık kadar politikadaki kötü uygulamaları kontrol edemez.
Woodrow Wilson (Thomas)
0
3 sene 0 Cevaplar 332 görüntüleme 0

Açıklık politikayı temizleyecek unsurlardan birisidir. Hiçbir şey açıklık kadar politikadaki kötü uygulamaları kontrol edemez. Evinin çevresindeki duvarın etrafına bir delik açmaya çalışan bir İrlandalı’ya ne yaptığı sorulduğunda İrlanda’lı şöyle cevap vermiş: Bodrumdaki karanlığın dışarı çıkması için uğraşıyorum… Galiba, bizim şimdi yapmamız gereken de budur.

Woodrow Wilson (Thomas)
0
3 sene 0 Cevaplar 290 görüntüleme 0

Servet sahibi olmanın sadece iki yolu vardır: Ekonomi yoluyla (gönüllü üretim ve mübadele) ve politika yoluyla. Serbest piyasada sadece ekonomik araçlar kullanılır ve sonuçta herkes yaptığı hizmet karşılığında bir para kazanır. Devlet teşvikleri işin içine girince durum değişir. O zaman servete ulaşmak için politik araçlar devreye girer.

Murray Rothbard (Newton)
0
3 sene 0 Cevaplar 345 görüntüleme 0

Din ve mezhep herkesin vicdanına kalmış bir iştir. Hiçbir kimse hiçbir kimseyi ne bir din, ne de bir mezhep kabulüne icbar edebilir. Din ve mezhep hiçbir zaman politika aleti olarak kullanılmaz.

Mustafa Kemal Atatürk
0
3 sene 0 Cevaplar 320 görüntüleme 0