Resim bir bilimdir ve tüm bilimler matematiğe dayanır. İnsanın ortaya koyduğu hiçbir şey matematikte yerini bulmaksızın bilim olamaz.

Leonardo Da Vinci
0
7 ay 0 Cevaplar 47 görüntüleme 0

Politika ve savaş üzerine okumalı ve çalışmalıyım ki benim çocuklarım matematik ve felsefe okuma imkanına sahip olsunlar. Benim çocuklarım, kendi çocuklarına resim, şiir, müzik, mimarlık, heykel, porselen gibi sanatları öğretebilme imkanına sahip olmak için matematik, felsefe, coğrafya, tarih, ticaret ve tarım ile ilgili konularda çalışmalıdırlar.

John Adams
0
7 ay 0 Cevaplar 78 görüntüleme 0

Evren her an gözlemlerimize açıktır. Ama onun dilini ve bu dilin yazıldığı harfleri öğrenmeden ve kavramdan anlaşılamaz. Evren matematik diliyle yazılmıştır; harfleri üçgenler, daireler ve diğer geometrik biçimlerdir. Bunlar olmadan tek sözcüğü bile anlaşılamaz. Bunlarsız ancak karanlık bir labirentte dolanılır.

Galileo
0
7 ay 0 Cevaplar 81 görüntüleme 0

Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz. O, matematik dilinde yazılmış; harfleri üçgen, daire ve diğer geometrik şekillerdir. Bu dil ve harfler olmaksızın kitabın bir tek sözcüğünü anlamaya olanak yoktur.
Galileo
0
7 ay 0 Cevaplar 53 görüntüleme 0

Dil ve müziğin yanı sıra matematik, insan zekasının üretkenliği ortaya koyduğu başlıca alanlardandır.

Hermann Weyl
0
7 ay 0 Cevaplar 90 görüntüleme 0