Sorunlar alt edilmek için, özgürlük kanıtlanmak için ve biz rüyamıza inandığımız sürece hiçbir şey rastlantı değil.

Richard Bach
0
5 sene 0 Cevaplar 522 görüntüleme 0

Önemli olan bir adamın imanı hakkında ne söylediği değil, bu imanın onu ne yaptığı, ne hale getirdiğidir.

Roger Garaudy
0
5 sene 0 Cevaplar 482 görüntüleme 0

Tarih her konuda süreklidir. Bu dünya hayatının yapısı gereği. İnançsızlık sürdüğü gibi inanç da sürüp gidecektir.

Sezai Karakoç
0
5 sene 0 Cevaplar 513 görüntüleme 0

Yıldızların düşmediğini söylediği için Prinelli’yi dövdürten, kanın vücutta dolaştığını ispatladığı için Harvey’e işkence eden onlardır. Galilei’yi, Kristof Kolomb’u zindana attıran, Pascal’ı, Monteigne’i, Moliere’i din ve ahlak adına aforoz eden onlardır. Fransa’nın 300 yıldır yaydığı büyük ışık onları rahatsız ediyor. O ışık akıldan müteşekkildir. Gerçek mümin benim ey rahipler, sizler dinsizsiniz.
Victor Hugo
0
5 sene 0 Cevaplar 539 görüntüleme 0

Düşmanlar ve canavarlarla dolu ıssız ve karanlık bir ormandan kurtulmak için; tehlike bölgelerini ve güvenlik yollarını gösteren bir haritaya, doğru yön tayinine yarayan bir pusulaya, çevremizi aydınlatacak bir ışığa ihtiyaç vardır. İşte, haksızlık ve şeytanlıklarla kaplı bir dünyada, selamet yolunu bulmak için de Kur’an bir harita, akıl bir pusula, iman ise önümüzü aydınlatan bir fener hükmündedir.
Necmettin Erbakan
0
5 sene 0 Cevaplar 499 görüntüleme 0

Ben kesinlikle inanıyorum ki önümüzdeki yıllarda bütün dünyada en gür sada Hakkın ve Hakk’a inananların olacaktır.
Necmettin Erbakan
0
5 sene 0 Cevaplar 500 görüntüleme 0

Zor bir yolda yürümek mecburiyetinde olan insanlar, yolda yürümeye başlamadan önce, gönüllerinde ve zihinlerinde yürümek ve yol almak zorundadırlar. Evvela, Bu yolu ben nasıl aşarım? korkusundan kurtularak yola çıktıklarında görürler ki,yol zor da olsa bir müddet sonra aşılmış yürünmüş ve hedeflenen yere gidilmiştir.İşte o zaman, insanların yüreklerinde, aslında yolun zannedildiği kadar zahmetli olmadığına ve bütün sıkıntılı yolların aşılabileceğine dair bir iman doğar.
Necmettin Erbakan
0
5 sene 0 Cevaplar 492 görüntüleme 0