Ben kesinlikle inanıyorum ki önümüzdeki yıllarda bütün dünyada en gür sada Hakkın ve Hakk’a inananların olacaktır.
Necmettin Erbakan
0
5 sene 0 Cevaplar 519 görüntüleme 0

Dikkat et Allah’ın dışındaki her şey batıldır.

Lebid
0
5 sene 0 Cevaplar 449 görüntüleme 0

Kalp salih olunca daimi zikir elde edilir ve kalbin her tarafına Hakk’ın zikri yazılır. Böyle bir kalbin sahibinin gözleri uyuyabilir ama kalbi Rabbini zikreder.

Abdülkadir Geylani
0
5 sene 0 Cevaplar 496 görüntüleme 0

Hak Tealanın hakimliğini tanıdığınız, emaneti ve emniyyeti bozmayarak çalıştığınız zaman, birbirinizi ne kadar sevecek, birbirinize ne kadar bağlı kardeşler olacaksınız. Sizin o kardeşliğinizden Allah’ın merhameti neler yaratacaktır. Kavuştuğunuz her nimet, hep Hakk’a imanın hasıl ettiği kardeşliğin neticesi ve Allahü Tealanın merhamet ve ihsanıdır. Gördüğünüz her musibet ve felaket de; hep kızgınlığın, nefretin ve düşmanlığın neticesidir. Bunlar ise hakkı tanımamanın, zulm ve haksızlık etmenin cezasıdır.

Abdülhakîm Arvâsî
0
5 sene 0 Cevaplar 608 görüntüleme 0

İnsanı kaplayan sıkıntıların birinci sebebi, Hakk’a karşı şirk ve müşrikliktir. İlim ve fen ilerlediği halde, insanlığın ufuklarını sarmış olan fesat karanlığı hep şirkin, imansızlığın, vahdetsizliğin ve sevişmezliğin neticesidir. Beşeriyet ne kadar uğraşırsa uğraşsın, sevip sevilmedikçe, ıstırap ve felaketten kurtulamaz. Hakk’ı tanımadıkça, Hakk’ı sevmedikçe, Hak Tealayı hakim bilip, O’na kulluk etmedikçe, insanlar, birbiri ile sevişemez. Hak’dan ve hak yolundan başka her ne düşünülse, hepsi ayrılık ve perişanlık yoludur.

Abdülhakîm Arvâsî
0
5 sene 0 Cevaplar 554 görüntüleme 0