Bir ülkenin özgür bir ülke olup olmadığını değerlendirmek için en iyi test azınlıkların sahip olduğu hakların güvence altına alınıp alınmadığına bakmaktır.
Lord Acton
0
3 sene 0 Cevaplar 263 görüntüleme 0

Çoğunluğun iradesi, diğer insanlar üzerinde baskı yapabilir; gücün çoğunluk tarafından kötüye kullanılmasının önlenmesi gereklidir. ‘Çoğunluğun tiranlığı’ topluma karşı bir kötülüktür ve toplum buna karşı korunmalıdır.

John Stuart Mill
0
3 sene 0 Cevaplar 313 görüntüleme 0

Bir azınlık çoğunluğa uyduğu sürece güçsüzdür; azınlık bile değildir. Ama bütün ağırlığyla diretti mi, işte o zaman önüne geçilmez bir kuvvet olur.

Henry David Thoreau
0
3 sene 0 Cevaplar 283 görüntüleme 0

Kıbrıs’taki bu haksız durum devam eder, Müttefikler bizi yalnız bırakır, NATO yanımızda olmaz, anlayışsızlık hüküm sürer, Türk azınlık ezilir, bu böyle devam ederse, günün birinde Batı’nın bu savunma sistemi yıkılır, yeni şartlarla yeni bir sistem ve dünya kurulur, Türkiye de bu yeni dünya içinde yerini bulur!
İsmet İnönü
0
3 sene 0 Cevaplar 289 görüntüleme 0

Gönül isterdi ki; Katolikler Osmanlı Padişahının ülkesinde olduğu gibi İngiltere ve Hollanda’da da rahat ve serbest olsunlar. (Relation de L etablissement des  p.p de la campagnie de jesunen levant paris 1869 .s.7)

Emile Legrand
0
3 sene 0 Cevaplar 308 görüntüleme 0

Bu dünyada çoğunluğun küçük bir azınlık tarafından yönetilmesinden daha garip bir şey yoktur.
David Hume
0
3 sene 0 Cevaplar 300 görüntüleme 0