Atatürk, yalnız bir asker değil, aynı zamanda yüzyılımızın bir daha göremeyeceği bir dahi idi.

Sekretan
0
2 sene 0 Cevaplar 244 görüntüleme 0

Atatürk, yalnız Türk Milleti’nin değil, özgürlüğü uğruna savaşan bütün milletlerin önderiydi. O’nun direktifleri altında siz bağımsızlığınıza kavuştunuz. Biz de o yoldan yürüyerek özgürlüğümüze kavuştuk.

Sucheta Kriplani
0
2 sene 0 Cevaplar 229 görüntüleme 0

O (Atatürk), kişisel kazanç ve ün peşinde koşan basit bir diktatör değil, gelecek kuşaklar için sağlam temeller atmaya uğraşan bir kahramandı.

Walter L. Wright Jr.
0
2 sene 0 Cevaplar 212 görüntüleme 0

Savaşta Türkiye’yi kurtaran, savaştan sonra da Türk Milleti’ni yeniden dirilten Atatürk’ün ölümü, yalnız yurdu için değil, Avrupa için de büyük kayıptır. Her sınıf halkın O’nun ardından döktükleri içten gözyaşları, bu büyük kahraman ve modern Türkiye’nin Ata’sına değer bir görünümden başka bir şey değildir.

Winston Churchill
0
2 sene 0 Cevaplar 221 görüntüleme 0

Bugünün Türkleri, yüzyıllar önce Avrupa’yı titreten canlı millet durumuna erişmiştir ve bu akşam O büyük Ulu’nun (Atatürk) başında bekleyen Türkiye, güçlü ve dipdiri Türkiye’dir

Pierre Dominique Bazaine
0
3 sene 0 Cevaplar 335 görüntüleme 0

Mevcut rütbelerin hepsini kaldırdığı bir memlekette, Bu Adam (Atatürk), bütün rütbeleri, kazanmıştır. O memlekete, bulabilecek en şerefli isim O’na verilmiştir.

Marcel Sauvage
0
3 sene 0 Cevaplar 229 görüntüleme 0

Şöhreti bütün cihana yayılmış olan tecrübeli Başkan’ın (Atatürk) yönetimi, herkesin sevgi ve saygısını çeken büyük Türk Milleti’nin milli bağımsızlığını devamlı bir başarı ile kuvvetlendirmiş ve yeni milli yapısını yaratmıştır

Mikhail Ivanovich Kalinin (Mihail İvanoviç Kalinin)
0
3 sene 0 Cevaplar 239 görüntüleme 0

Türkiye’yi yaratan, tarihimizin bu en Büyük Adam’ını (Atatürk) başımı en derin hürmetle eğerek selamlarım

Morrf
0
3 sene 0 Cevaplar 255 görüntüleme 0

Kemal Atatürk, yalnız bu yüzyılın en büyük adamlarından biri değildir. Biz Pakistan’da, Onu geçmiş bütün çağların en büyük adamlarından biri olarak görüyoruz. Askeri bir deha, doğuştan bir lider ve büyük bir yurtsever.

Muhammed Eyüp Han
0
3 sene 0 Cevaplar 284 görüntüleme 0

Bizim aslımız rengi uçmuş bir kıvılcım iken, O’nun (Atatürk) bakışı ile cihanı kaplayan ve aydınlatan bir güneş haline geldik.

Muhammed İkbal
0
3 sene 0 Cevaplar 203 görüntüleme 0