Gelecek nesiller! Sizin özgürlüğünüzü korumanın bu nesile ne kadar çok şeye mal olduğunu hiçbir zaman anlayamayacaksınız! Bu özgürlüğü iyi kullanacağınızı umut ediyorum. Bunu yapmazsanız, cennette, o özgürlüğü korumak için girdiğim sıkıntılardan dolayı pişmanlık duyarım.

John Adams
Kategori: Genel
ÖzgürlükYeni Nesil
Benzer Yazılar Yorumlar

Politika ve savaş üzerine okumalı ve çalışmalıyım ki benim çocuklarım matematik ve felsefe okuma imkanına sahip olsunlar. Benim çocuklarım, kendi çocuklarına resim, şiir, müzik, mimarlık, heykel, porselen gibi sanatları öğretebilme imkanına sahip olmak için matematik, felsefe, coğrafya, tarih, ticaret ve tarım ile ilgili konularda çalışmalıdırlar.

John Adams
Kategori:
CoğrafyaEğitimFelsefeGüzel SanatlarMatematikMimarlıkMüzikPolitikaResimSavaşŞiirTarihTarımTicaret
Benzer Yazılar Yorumlar

Demokrasi asla uzun yaşayamaz. Kısa zamanda tükenir ve kendisini öldürür. Kendisini intihara sürüklemeyen bir demokrasi yoktur.

John Adams
Kategori: Genel
Demokrasi
Benzer Yazılar Yorumlar

Gücün ağzı hayvanın ağzı gibi daima açıktır ve yutmaya hazır beklemektedir; gücün kolları da konuşma, düşünme ve yazma özgürlüğünü mahvedecek kadar tehlikelidir.

John Adams
Kategori: Genel
Düşünce ÖzgürlüğüGüçÖzgürlük
Benzer Yazılar Yorumlar

Bütün insanlarda bir tehlike vardır. Özgür bir ülke için tek kural şudur; güce sahip olan herkes halkın özgürlüğü için bir tehlikedir.

John Adams
Kategori: Genel
GüçÖzgürlük
Benzer Yazılar Yorumlar

John Adams

Özgeçmiş

(D 30 Ekim 1735 - Ö 4 Temmuz 1826) Amerika Birleşik Devletleri tarihindeki ilk Başkan Yardımcısı ve 2. Başkandır. John Adams Massachusetts eyaletinin Boston kenti yakınlarında bulunan Braintree kasabasında dünyaya geldi ve gene Boston kenti yakınındaki Quincy kasabasında vefat etti. John Adams Amerikan Bağımsızlık Savaşının önde gelen isimlerinden biridir. Bağımsızlık Bildirgesinin yazılmasına katkıda bulundu. George Washington'un Başkan seçildiği 1789 seçimlerinde ikinci geldi ve bunun sonucu olarak ABD'nin ilk Başkan Yardımcısı oldu. 1792 yılında George Washington'la birlikte ikinci bir kez daha seçildiler. 1797 yılında George Washington bir kez daha seçime katılmak istemeyince John Adams bu kez başkanlığa adaylığını koydu. Karşısında rakip olarak Bağımsızlık Bildirgesinin ünlü mimarı Thomas Jefferson vardı. John Adams 1797–1801 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri ikinci başkanı olarak görev yaptı. Thomas Jefferson da Adams'ın Başkan Yardımcısı oldu.