Bazen bir albüm çıkartıyorsun ve plak şirketi bunu görmezden geliyor ve birçok insan albümün çıktığından bile haberdar olmuyor ve ben gidip "Hey millet, bakın bana! Ben havalıyım!" diye bağırmıyorum çünkü George Harrison bu değil.

George Harrison
Kategori: Genel
MüzikAlbüm
Benzer Yazılar Yorumlar

Rap müzik sadece bilgisayarlaştırılmış bir saçmalık. Top of the Pops ı dinliyorum ve üç şarkıdan sonra birini öldürmek istiyorum.

George Harrison
Kategori: Genel
Müzik
Benzer Yazılar Yorumlar

Müziğimi 20 yıl önce ya da yarın yapmış olmam önemli değil. Modaya göre değişmiyor. Altı ayda bir pantolonlarım daralıp genişlemiyor. Müziğim hep olduğum gibi kalıyor, ben onu öyle seviyorum.

George Harrison
Kategori: Genel
MüzikModa
Benzer Yazılar Yorumlar

Bence popüler müzik gerçekten garipleşti. Ya o şirin şey ya da sert, kötü şeyler. Yine gençlerle hayat bulması güzel.

George Harrison
Kategori: Genel
MüzikPopüler
Benzer Yazılar Yorumlar

Arkadaşlar diğer hayatlarda bildiğimiz tek ruhlardır. Birbirimize çekiliyoruz. Ben arkadaşlarım için böyle hissediyorum. Onları sadece bir gündür görüyorsam bile farketmiyor. Onları iki yıl tanıyana kadar beklemeyeceğim çünkü bir şekilde zaten önce başka bir yerde tanıştık.

George Harrison
Kategori: Genel
Arkadaşlık
Benzer Yazılar Yorumlar

Son Sözü:

Birbirinizi sevin.

George Harrison
Kategori: Ünlülerin Son Sözleri
Ölüm
Benzer Yazılar Yorumlar

George Harrison

Özgeçmiş

(D 25 Şubat 1943 - Ö 29 Kasım 2001) The Beatles isimli müzik grubunun gitaristi. Harrison, The Beatles'a daha isimleri The Quarrymen iken McCartney'nin onu John Lennon'a önermesiyle katıldı. Harrison 16 yaşında okulu bırakıp elektrikçi olarak çalışmaya başladı. 1960'da The Beatles ile Hamburg'a çalışmaya gitti. O sırada Beatles'ın ilk dönemlerinde çok etkili olan Tony Sheridan'dan gitar dersleri aldı. Ancak bu gezi Harrison'ın yaşından dolayı sınır dışı edilince bitti. 1961'de Brian Epstein'in Beatles menejeri olmasıyla, yeni imajlarını benimsediler. "Love Me Do" listelerde 17 numaradan giriş yaptı. İlk albüm Please Please Me'nin yayınlanmasıyla Beatles İngiltere'de ünlü oldu. Harrison da bu ünden nasibini aldı. 21. doğum günü için yaklaşık 30 000 kat ve hediye aldı. Bir röportajında jelibon sevdiğini söyleyince hayranları konserde kendisine jelibon attılar. 1965'te çektikleri A Hard Day's Night filminde eşi olacak Pattie Boyd ile tanıştı. 1965'te Rubber Soul'da The Byrds ve Bob Dylan gibi folk rock öğelerini albüme taşıdı. Ayrıca sitarı müziğe katması da bu döneme rastladı. 1966'da Revolver albümüyle gruba bestekâr olarak katkısı göze batmaya başladı. 1967'de Beatles'dan uzaklaşması Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band albümünde farklı bir yerde duran ve başka hiçbir Beatles üyesinin katılmadığı "Within You Without You" şarkısında belirginleşti. The Beatles albümü ile başlayan ve Let It Be döneminde artan kavgalar sırasında kısa bir süre gruptan ayrıldı. Abbey Road albümüne "Here Comes the Sun" ve "Something" ile katkıda bulundu. Bu dönemde gruba kabul ettiremediği bir çok şarkı yazdı. 4 Ocak 1970'da John Lennon'ın katılmadığı bir provada son kez The Beatles ile çaldı.